Představujeme naše dodavatele

Farma Trněný Újezd

Je ekologicky hospodařící rodinná farma. Farma se rozkládá jihozápadně od Prahy v blízkosti Karlštejna a zčásti hospodaří v CHKO Český kras. Původní rodinný statek se nachází v Trněném Újezdě, nedaleko lomů zvaných Velká a Malá Amerika. Od dubna 2011 je celá farma registrovaná dle zákona č. 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství. Na dodržování pravidel ekologického chovu zvířat a rostlinné výroby zde dohlíží Certifikační společnost KEZ o.p.s. První BIO certifikát vystavila v roce 2013 a každoročně jej obnovuje. Hospodaří tu na 220 ha půdy, přičemž zhruba polovinu tvoří orná půda a polovinu travní porosty. Zabývají se chovem masných plemen skotu, ovcí, prasat a drůbeže, a chovem a ustájením koní. Trvalé travní porosty slouží převážně jako pastviny pro zvířata a jako zdroj sena a senáže. Vlastní rostlinnou produkcí si tak zajišťují většinu krmiv. Kvalita je ve všech ohledech pro farmáře Radima Holovského na prvním místě.

Majitel farmy Radim Holovský říká: “Ekologie je pro mě výzva a chci dokázat její funkčnoset ve srovnání s konvencí.”

Pekárna Zemědar

V této pekárně v Novém Strašecí pro Vás pečou skvělý chléb a k tomu dodávají…

S Láskou a Radostí proměňujeme Dary Přírody v chutný kváskový chléb s
mottem:
“My máme Radost z pečení…mějte i Vy Radost z chutného sousta:-)!”

Hana Šindlerová – marmelády s příběhem 

Říká…začátek je v mém mládí, kdy jsem trávila dny s babičkou a dědou na zahradě, trhali jsme ovoce, které jsme hned zpracovávali, přes zimu jsme pili šťávu z černého rybízu a na Vánoce vyndali „babiččinu rybízovou“.

Uplynulo pár let, z holčičky se stala holka, která začala hodně cestovat. Evropa, Blízký Východ, Karibik, Indonésie, Afrika….ať již cesty byly pracovní či soukromé, vždy jsem je měla spojeny s jídlem.

Před dvěma lety jsem se vrátila zpět do Čech. Již za mého pobytu v Německu jsem začala koketovat s myšlenkou, že začnu s vlastní produkcí marmelád a delikates, ale až smutný příběh, na jehož konci jsem já, matka samoživitelka a moje dvě malé děti a neplánovaný návrat do domoviny, mě vyburcoval k odhodlání jít na trh s vlastní kůží a vlastními produkty.

PASTA s.r.o. 

Je rodinná firma, která vyrábí každý den čerstvé těstoviny z italských surovin a podle původních receptur ve Všenorech u Prahy.

Říkají: víme, že pro dosažení skvělé chuti a plné žluté barvy těstovin jsou důležité kvalitní suroviny – mouka a vejce, proto semolinovou mouku nakupujeme přímo v Itálii a vejce pouze od vybraných tuzemských dodavatelů. Díky nim tak v procesu výroby čerstvých těstovin nemusíme používat žádné konzervanty ani barviva.

Dobroty s příběhem

 DOBROTY S PŘÍBĚHEM jsou nakládané potraviny, které vznikly jako produkt pracovní terapie lidí s mentálním postižením v sociálně terapeutické dílně na Slapech. Tu provozuje již sedm let organizace Portus Praha, známé pořádáním celostátního benefičního projektu AKCE CIHLA. Z výtěžku několika ročníků této sbírky Portus Praha v roce 2013 financoval i výstavbu zcela nové dílny v Davli u Prahy, která umožnila rozšíření původní výroby až do roviny plnohodnotného zaměstnávání lidí s postižením. S každým novým zákazníkem se nám zvyšuje možnost vytvořit pracovní místo pro dalšího člověka s handicapem.

 

Kozí farma SkryjeKozí farma Skryje

Rodinná farma vznikla v roce 2010. Specializuje se na chov národního plemene koz – Koza bílá krátkosrstá. Kozy volně pase a z jejich výborného mléka vyrábí vlastní mléčné produkty.

Na začátku byla náhoda i chuť zkusit něco nového. „Když jsme koupili tuto hospodářskou usedlost, vůbec jsme neplánovali začít s chovem koz. Byla to odvaha, ale jsem ráda, že jsem to udělala. Našla jsem to, k čemu jsem zřejmě po celý život tíhla,”  říká Pavlína Jirsová. Holky, jak chovatelka kozám říká, ve stádě bezpečně pozná a má je pojmenované. Jméno si ovšem musí vysloužit časem podle svého vzhledu nebo chování. Ten, kdo kozy dojí, je přesně pozná podle vemene. Ten, kdo je vodí do dojírny, zase podle výrazu a tělesné konstituce. Kozy se chovají ve stádě přesně jako divoká zvířata. Mají svoji hierarchii. Vede je Jůlina. Je přítulná k lidem, není proto divu, že patří k nejoblíbenějším. Jsou ale i kozy, které si vysloužily opačnou pověst. Zlobí, ruší ve stádě i utíkají. „Je to stejné jako s lidmi,”

 

Farma Homolka

Martin Homola je dalším pokračovatelem tradice hospodářů. „Jsme rodinná farma. Na tomto statku naše rodina hospodařila již před rokem 1950, otec jej v restituci dostal zpět a dá se říct, že od té doby jej dáváme dohromady. Vystudoval jsem sice něco jiného, než zemědělství, ale k práci na farmě jsem měl vždy dobrý vztah. Tátovi jsem začal s prací v hospodářství pomáhat záhy, postupně jsem učil a v roce 2003 jsem se začal aktivně podílet na provozu naší farmy. V současnosti je na farmě chováno cca 30 ks mléčného skotu plemene Holštýn a Česká straka. Postupně holštýnku zpětně křížíme se strakou, protože ty se do našich extenzivnějších podmínek hodí mnohem lépe, ať již svou odolností, konverzí krmiv, tak i kvalitou produkovaného mléka. Krávy nadojí cca 5500 l mléka ročně a pracujeme samozřejmě na tom, aby se dojivost zlepšovala při zachování paramaterů kvality. Obhospodařujeme 80 ha půdy, z toho jsou 5 ha travní porosty na produkci sena a zbytek je orná půda. Zde pěstujeme pícniny a obilniny na krmení.“, stručně představil chovaná zvířata a farmu majitel.

Výrobky, které nejvíce chutnají zákazníkům dává farma do soutěže Regionální středočeská potravina a výsledky jsou vidět. V roce 2014 vyhrál Tučný měkký tvaroh v kategorii Sýr včetně tvarohu. V roce 2015 v kategorii Sýr včetně tvarohu vyhrály Provázky /pařený sýr jemně slaný/ a v roce 2016 v té samé kategorii vyhrál Zrající sýr /typu gouda, 4-6měsíční

 

Countrylifeloga

Společnost Country Life sídlí v Nenačovicích u Berouna, kde také funguje od roku 2003 ekologické centrum. Je největším dovozcem, obchodníkem s bioprodukty a jedním z největších obchodníků s produkty zdravé výživy v České republice. Ve velkoobchodu nabízí 2 500 výrobků, z toho bezmála 1 500 položek v biokvalitě. Sortiment zahrnuje trvanlivé a chlazené potraviny, ovoce a zeleninu, pečivo, ekologické čisticí prostředky a přírodní kosmetiku.

Countrylife provozuje ekofarmu, biopekárnu, restaurace a občerstvení a mnoho dalších aktivit….